Do kawiarki

Rytuał nie tylko picia, ale też przygotowywania aromatycznego napoju, który z jednej strony przyniesie chwilę relaksu, a z drugiej pobudzi do dalszego działania, to dla wielu bardzo ważny element dnia. Popularną metodą jest przyrządzanie małej czarnej w niewielkim czajniczku o prostej budowie. Pojawia się jednak ważne pytanie: czym powinna się cechować dobra kawa do kawiarki? Każdy kawosz chyba się z nami zgodzi, że tylko ta pochodząca z najlepszych plantacji pozwoli uzyskać pożądany smak. Jaka kawa mielona do kawiarki jest najsmaczniejsza? W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kaw od najlepszych producentów!

​ Sekret aromatycznego napoju z kawiarki

Wysokiej jakości kawa ziarnista, mielona do kawiarki to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o przygotowywanie tego napoju. Warto jednak dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak w ogóle doszło do wynalezienia tej metody parzenia. W 1933 roku Włoch Alfonso Bialetti, właściciel firmy specjalizującej się w produkcji rzeczy z aluminium, wpadł na znakomity pomysł zaprojektowania aluminiowej kafetierki. Od tego momentu wystarczy mieć jeszcze dobrą kawę mieloną do kawiarki i można szybko przyrządzić smaczny napój. Jak przebiega cały proces? Najpierw dobrą kawę ziarnistą do kawiarki należy zmielić. Do dolnej części naczynia wlewa się wodę, na sitko sypie się wcześniej zmielone ziarna, montuje górną część dzbanuszka i stawia na włączonym palniku. Trzeba poczekać, aż pod wpływem ciepła wytworzy się ciśnienie. Kiedy w naczyniu zacznie bulgotać, oznacza to, że kawa jest gotowa!

Kawa ziarnista czy mielona – która będzie doskonała do kawiarki?

Od czego zależy smak kawy? Jest oczywiste, że przede wszystkim od jej jakości, na którą składa się wiele czynników: miejsce plantacji, sposób uprawy, rodzaj ziaren, metoda palenia i sposób przechowywania. Jakiej kawy mielonej do kawiarki użyć? Najlepiej postawić na wersję  ziarnistą i zmielić ją dopiero przed przygotowaniem kawy w kawiarce. Dlaczego? Ta, która sprzedawana jest jako już mielona, często traci swoje walory smakowe i zapachowe. W każdym ziarenku kumulują się natomiast wszystkie zalety, uwalniane dopiero w momencie zmielenia ziaren w młynku. Dotyczy to wszystkich rodzajów kawy, czyli zarówno tych najbardziej popularnych, robusty i arabiki, jak i mniej znanej liberiki, która może być tak samo dobra, jak pozostałe. Oczywiście wersja mielona, dostępna, chociażby w naszym sklepie, również może być smaczna – wiele zależy tutaj od tego, jak jest pakowana. W Coffee Selection stawiamy wyłącznie na najlepszą jakość, więc jeśli zależy Ci na wygodzie i oszczędności czasu, możesz skusić się na kawę mieloną i cieszyć się pełnią smaku.

​ Rodzaje kawy – co możesz wybrać

Każda kawa jest na swój sposób oryginalna w smaku i warta przetestowania dowolną metodą parzenia, np. w kawiarce. Wybór, który dajemy dzięki naszej bogatej ofercie, pozwoli sprawdzić, co najbardziej Ci odpowiada i daje najwięcej przyjemności. Arabica jest delikatna i lekko słodkawa. Robusta jest od niej bardziej gorzka, ma nieco ziemisty posmak i daje duży zastrzyk kofeiny. Tajemnicza liberica jest spośród wymienionych najbardziej gorzka, ale wyczuwalne są w niej nuty czekoladowe i kwiatowe. To dobra alternatywa dla osób, które chciałyby spróbować czegoś nowego. Najczęściej spotkać można mieszanki, również w wersji mielonej, kawy arabiki i robusty mieszanych ze sobą w różnych proporcjach.

Kawa doskonałe do kawiarki w naszej ofercie

Podzieliśmy naszą ofertę na kategorie, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Jeśli szukasz produktu, który sprawdzi się do przygotowania w kawiarce, nie ma nic prostszego niż kliknąć zakładkę, w której zebraliśmy dla Ciebie nasze propozycje. Jest ich naprawdę dużo! Sprowadzamy produkty znanych firm, ale również takie, o których być może słyszysz pierwszy raz – niszowe, rzadko spotykane, które zasługują na uwagę. Prym wiedzie u nas ziarnista wersja kawy pozyskiwanej z plantacji z różnych zakątków świata. Jeśli z jakichś względów wolisz mieloną, także znajdziesz ją w naszym sklepie. Aby dać klientom możliwość zrobienia większych zapasów ulubionego produktu, nasz asortyment obejmuje także duże opakowania dostępne w atrakcyjnych cenach. Jeżeli jesteś typem osoby, która lubi smakować i testować, zachęcamy do kupowania mniejszych, wygodnych paczek.
Jeśli uwielbiasz eksperymentować z kawą i szukasz nowych doznań smakowych lub wręcz przeciwnie – masz wyrobiony gust i dobrze wiesz, czego chcesz – koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Życzymy aromatycznych zakupów!